Vyšetrenie antigénu na COVID-19

V našom Mobilnom odberovom mieste na Partizánskej ceste 1087/67 vykonávame testovanie na antigén koronavírusu SARS-CoV-2 spôsobujúceho ochorenie COVID-19.

Vyšetrenie sa vykonáva z nazofaryngeálneho výteru pomocou certifikovaných antigénových testov. Testy vykonávajú a hodnotia erudovaní odborní zdravotnícki pracovníci.

Antigénové testy sú založené na stanovení bielkoviny, ktorá sa nachádza v obale vírusu. Preto sú testy najcitlivejšie v období, keď je na sliznici v nose a hrdle najväčšie množstvo vírusu. V tomto včasnom období je aj jedinec najrizikovejší pre svoje okolie, testy sú pozitívne už pred výskytom prvých príznakov ochorenia. Výhodou oproti PCR testom je rýchlosť získania výsledkov.

Odporúčame sa na vyšetrenie vopred objednať buď telefonicky na čísle 0908 462 616 alebo elektronicky na webovej stránke korona.gov.sk, kde si vyhľadáte naše odberové miesto.

Testovanie prebieha v dňoch Pondelok – Sobota v čase 8:00 – 11:45 │ 12:30 – 16:15 v budove PZS, s.r.o., Partizánska cesta 1087/67, Banská Bystrica.

Testovanie je bezplatné.